پرش به


تصویر

آموزش ترفنده های عکس گرفتن کودکان

آتليه کودکآتليه عکاسی سروش ف

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 sheyda69

sheyda69

    Newbie

  • Members
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 03 September 2016 - 10:35 PM

 

یکی از هنر های عصر معاصر هنر عکاسی است.امروز می خواهیم در مورد این هنر بیشتر برای تان سخن بگوییم. در چند سال قدیم یکی از شاخه های هنر عکاسی که مربوط به کودکان می شود خیلی افزایش پیدا کرده و مورد توجه افراد قرار گرفته است.عکاسی کودک این روزها به صورت تخصص در آمده است و جهت ان قوانین فرمول خاصی در نظر گرفته اند.

یکی از مهمترین بخش هایی این هنر داشتن یک آتلیه تخصصی کودک است چرا که بچه را نمی توان در هر محیطی قرار داد توقع داشت که بر طبـق میل شما هم رفتار نماید . کوچولو ظریف است زیاد حساس و می بلایست جهت آن محیطی شاد و زیبا و آرامش بخش را ایجاد نماییم تا بتواند در مدت زمانی که در آتلیه عکاسی کودک دارد حس رضایت آرامش نماید.

child-photography2.jpg

یکی از تکنیک های با اهمیت زیاد عکاسی فوکوش کردن بروی سوژه است در هنر عکاسی بچه نیز این مورد می بایست حتمـا مورد توجه واقع شود تا بتوان در نهایت عکس هایی با کیفیت گرفته شود.سعی بکنید وقتی که می خواهید کادر بندی را انچام دهید همیشه دوربین را به سمت پایین داشته باشید و باید مد نظر داشته باشید که برای امتداد نگاه سوژه مورد نظرتان تا جای ممکن محیط ی را در کادر خالی نگه دارید.

هنر عکاسی بچه را می توان زبان عکس ی نامید که در ان به جای وازگان با عکس ها در حال حرف زدن و حرف کردن هستیم.کودکان خود بهتریـن بکر ترین سوژه های عکاسی می توانند باشند . انها بدون اینکه بخواهند برترین ژست ها و طبیعی ترین حالت ها را در روبریو لنز دوربین شما می گیرند این برترین فرصت است تا بتوانید لحظات خیلی زیبا یی را از کودکان به ثبت برسانید.

وقتی عکاسی حرفه ای را شروع می کنید کودکان و نوزادان تازه متولد شده می توانند سوژه های خوب ی جهت عکاسی باشند که شما را سر ذوق می آورند. هر ژستی از کودکان میتواند قابل ثبت باعث لبخند باشد. نوزادان با آسان ترین وسیله ها می توانند رفیق داشتنی باطعم به نظر برسند. جهت مثال می¬توانید آنها را داخـل سبد، کنار گل، در بین اسباب گیم ها، روی شکم مادر، در دست های مادر و… قرار دهید شروع به عکاسی از آن¬ها بکنید .

از نکاتی که می بایست در عکاسی کودک از بچه ها رعایت بکنید این است که نیازهای اولیه آن ها ( غذا، خواب، دستشویی) فراهم شود و در شرایط خوب ی باشند که بدعنقی نکنند با شما همکاری کنند.همين طور نوزادان در جای گرم حس آرامش میکنند. همچنین در محیط از رنگهای زیاد و شاد استفاده بکنید . جهت سرگرم کردن بچه نیز میتوانید از وسیله ای که برای او دوست ها ه است (مثل عروسک خودش) مصرف بکنید . همچنین حضـور والدین کودکان میتواند درعکاسی از آنها به وجود آوردن احساس امنیت آرامش برای آنها به شما یاری شایانی نماید .جهت عکاسی از این فرشته های کوچک لازم است که قدر بسياري شکیبایی به خرج دهید. شاید زیبا ترین عکس ها از بچه ها زمانی ثبت شود که در حالتهای طبیعی مثل گریه یا خنده از ته دل قرار دارند

b18b6c1bb0.jpg

امروزه در تمام جای جهان آتلیه تخصصی کودک و نوزادان وجود دارد. عکاسی از کودکان کار راحتی نیست و نیاز به توجه ، حوصله آرامش دارد.
جهت عکاسی باید همه وسایلی را که مورجهان ز است از قبل آماده بکنید و دکور را مرتب بکنید چون کودکان بی قرار بی حوصله اند. نور آتلیه را از قبل تنظیم بکنید و سنسورها و لنزها را تمیـز بکنید . در آتلیه از رنگهای شاد و روشن که جهت بچه ها مجذوب کننده باشد استفاده بکنید . در آتليه کودک می-توانید از دکوراسیون ارزان و جذاب مثل پارچه های رنگی، کلاه، اسباب بازی ها و عروسک ها گل-های طبیعی، سبد، ربان و دیگر وسایل در دسترس مصرف بکنید

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در عکاسی کودک به ان خیلی توجه داشت وجود محیطی آرام مناسب جهت عکس برداری است . مخاطبین ما کودکان نوزادان کوچکی می باشند که احتمال دارد تحت شرایط بیرونی قررا گرفته و دچار اضطراب و نا آرامی شوند. حال انکه در آتلیه عکاسی کودک برای رسیدن به بهرتین عکس ها باید محیط را تا جای ممکن آرامش بخش زیبا طراحی نماییم تا به محض ورود کوچولو در ان محیط به صوتر ناخودآگاه جذب آنجا شده و احساس ا امنیت و آرامش نماید

آتلیه تخصصی کودک و فراهم کردن محیطی مناسب برای عکس برداری


حتمـا چون مخاطب ما یک نوراد چند روزه یا چند هفته ای است باید به رعایت بسیار زیاد ی از نکات مهم بپردازیم تا در نهایت بتوانیم محیطی مناسب برای این قشر سنی ایجاد نماییم.باید تا جای ممکن سعی شود محطی آرامش بخش قشنگ خلق کنیم تا نوزاد در طول مدت حضورش در آتليه عکاسی بچه حس خوشایندی داشته باشد همین امر می تواند به هر چه زیبا تر کردن عکس ها نیز یاری نماید.یکی از مهمترین عوامل دخیل در این بین به احتمال زیاد نوع رنگ امیزی اتاق و محیط ی است که قرا است کودک و نوزاد در انجا قرار بگیرد .استافده از رنگ های شاد و زیبا و دلنشین می تواند جهت این مورد مورد زیاد مناسبی باشد.

creative%20child%20portrait%20natural%20

در مواجه با نوازد و بچه باید صبر و حوصله بالایی بود چرا که او نمی تواند درک نماید که در چه موقعیتی است و نمی تواند به هیچ وجه طبق خواسته پیشرفته شما عمل نماید. می بایست مانند عقاب تیز بین باشید برترین لحظات را شکار نمایید . یکی از دلایلی که عکاسی بچه را شیرین تر و دیدنی تر ازبقیه رشته های عکاسی می نماید شاید همین امر باشد.
درباره نوع لباس هایی که کوچولو و نوزاد شما می بایست به تن داشته باشد ما اکثرا حداقل را برای گرفتن عکس توصیه می کنیم.اینگونه عکس هایی قشنگ تر شیرین تر خواهیم گرفت هم جذابیت کار بالاتر خواهد رفت. اما در نهایت این بستگی دارد به سلیقه نظر شما که نوع پوشش کودکتان را گزینش نمایید.


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی